Kupno zabawek dla dziecka to nie zawsze łatwa sprawa. W sklepie zostajemy zazwyczaj przytłoczeni ich dużym wyborem. Wśród zabawek są jednak takie, które szczególnie się wyróżniają. Chodzi oczywiście o ekologiczne zabawki drewniane. Nie są one jednak żadnym wymysłem, ponieważ mają kilka bardzo istotnych zalet, o których warto przeczytać przed pójściem do sklepu. 

  1. Ręczne wykonanie drewnianych zabawek

Drewniane zabawki i akcesoria to często rzeczy wykonane ręcznie. Drewno towarzyszy ludzkości od zarania dziejów, i to one było zapewne materiałem, z którego powstały pierwsze zabawki. Jak widać, tradycja przetrwała do dziś. Ręczne wykonanie gwarantuje niepowtarzalność każdej pojedynczej zabawki i niezwykłą jakość i precyzję wykończenia. 

  1. Drewniane zabawki i trwałość 

Na pewno kojarzymy najpopularniejszą drewnianą zabawkę, czyli konia na biegunach. W dzisiejszych czasach drewno zastąpione zostało sztucznymi materiałami, jednak każdy wie, o co chodzi. Tak samo jest z puzzlami i różnej maści drewnianymi klockami. Wystarczy spytać rodziców. Być może gdzieś tam na strychu chowa się jeszcze bujany koń lub drewniane klocki. Co najlepsze, zabawki z dzieciństwa Twoich rodziców na pewno nadawałyby się do dalszego użytku. Drewno jest bardzo wytrzymałym na zniszczenia materiałem. Długa eksploatacja takich np. drewnianych klocków prowadzić może tylko do nadania im jeszcze bardziej osobistego charakteru.

  1. Ciepło drewnianych zabawek 

Każdy wie, jak nieprzyjemny może być dotyk sztucznych zabawek. Szczególnie dla najmłodszych dzieci. Drewno za to zawsze jest ciepłe i przyjemne w dotyku. To przekłada się na chęć zabawy i późniejsze przywiązanie do np. drewnianych klocków. W końcu tak właśnie tworzą się najlepsze wspomnienia z dzieciństwa – największy sentyment zostaje do tych najlepszych zabawek. Warto więc zadbać o to, by dziecko szybko znalazło tą swoją ulubioną. Przyjazny w dotyku materiał może temu tylko sprzyjać. 

Miłe dla ucha

Jeśli weźmiemy pod uwagę karuzele nad łóżeczko i inne bardziej ruchome zabawki, to zauważymy, że plastik wydaje często nieprzyjemne i wręcz drażniące dźwięki. Przy drewnianych zabawkach problem ten nie występuje. Drewno jest materiałem miękkim, dlatego zetknięcie z inną powierzchnią nie będzie tak drażniące dla ucha. Drewniana karuzela nad łóżeczko jak nic innego ukoi malucha do snu.  

  1. Drewniane zabawki i ekologia

Kupując naturalny materiał, mamy pewność, że po wyrzuceniu prędzej czy później ulegnie on samoistnemu rozkładowi. Do tego ekologiczne zabawki są wolne od toksyn, a to za sprawą używania naturalnych farb i olejów. Oznacza to tyle, że wszystko, co zostaje w naturze po takich zabawkach, pochodzi również z natury. Sklepowe zabawki rzadko kiedy są ekologiczne. Nie dość, że nie ulegają biodegradacji, to dodatkowo pełne są toksyn nieprzyjaznych środowisku. 

  1. Ekologiczne zabawki gwarancją bezpiecznej zabawy

Jeśli już o toksynach mowa, to należy o nich pamiętać, kupując zabawki. W końcu dzieci nie należą do najbardziej higienicznych. Oznacza to, że zanim się spostrzeżemy, zabawka może zostać np. pogryziona. W takim wypadku ważne jest, aby nie miała ona w sobie żadnych toksyn. Tyczy się to zarówno materiału, jak i tego, czym jest on pokryty. Ekologiczne drewniane zabawki pomalowane naturalnymi farbami to bezpieczeństwo pod każdym względem. Nie tylko dla środowiska, ale również, co ważniejsze, dla każdego małego rozbójnika.