Wiele osób marzy o tym, aby ich włosy przyspieszyły swoje tempo wzrostu. Z jednej strony jest to pożądane w momencie, kiedy chcemy zagęścić naszą fryzurę i kiedy zależy nam na poroście całkiem nowych cebulek włosowych. Z drugiej strony zdarza się, że chcielibyśmy, aby po prostu nasze włosy były dłuższe ze względów estetycznych- niestety, ich wzrost wydaje się być bardzo powolny. W takiej sytuacji pojawia się pytanie: dlaczego twoje włosy nie rosną? Czy można w jakiś sposób zadbać o nie w specjalny sposób tak, aby szybciej móc osiągnąć upragnione efekty?

Powolny wzrost włosów może mieć wiele przyczyn

Czy wiesz, dlaczego twoje włosy nie rosną? W praktyce okazuje się, że przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka. Pierwszą taką przyczyną, na którą tak naprawdę nie mamy żadnego wpływu jest genetyka. U niektórych osób naturalnie włosy rosną szybciej przez całe życie, u innych proces ten będzie wolniejszy ze względu na geny. Poza genetyką istnieje jednak jeszcze przynajmniej kilka innych powodów, którym jednak można w jakiś sposób zaradzić.

 

  • Stres oraz problemy hormonalne– przewlekły stres bardzo mocno osłabia włosy i nie tylko hamuje ich wzrost, ale też może powodować dodatkowo ich wypadanie. U kobiet duży wpływ na włosy mają hormony, których stężenie zmienia się w przypadku ciąży. Z kolei u mężczyzn dość duży wpływ na włosy ma testosteron, którego wysoki poziom będzie je osłabiał. Do hormonów, które mają istotny wpływ na włosy będą też należały hormony tarczycowe.
  • Dieta oraz niedobory żywieniowe- jest to szalenie ważny aspekt, gdyż włosy naprawdę mogą gwałtownie reagować na nasz sposób odżywiania się. Ich porost można więc przyspieszyć, na przykład poprzez przyjmowanie większej ilości witamin z grupy B, ale nie tylko. Wśród pierwiastków o kluczowym znaczeniu znajdziemy także żelazo, selen oraz cynk.
  • Fizyczny stan włosów– również wpływa na to, jak nasze włosy będą rosły. Należy dbać o odpowiednie nawilżenie włosów, odżywiać końcówki oraz unikać ich uszkodzeń mechanicznych. Na niektóre aspekty zdrowia naszych włosów możemy nie mieć wpływu, a są to rozmaite choroby związane bezpośrednio ze skórą głowy.

 

Jeśli stosowaliśmy już wiele różnych zabiegów i jeśli mamy za sobą wiele zużytych opakowań odżywek czy suplementów diety na porost włosów- najwyższy czas zasięgnąć porady eksperta. W takiej sytuacji najlepiej umówić się do trychologa, chociażby w Centrum Zdrowego Włosa na https://centrumzdrowegowlosa.pl/. Dogłębna analiza kondycji naszych włosów, a także skóry głowy pozwoli dobrać najlepszą możliwą kurację.