Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla noworodka to nie lada wyzwanie. Świeżo upieczeni rodzice zazwyczaj chcą zadbać o każdy szczegół, który może mieć wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa dziecku. Dlatego warto, jest wybrać taki fotelik samochodowy, który również został stworzony z myślą o najwyższej jakości bezpieczeństwie i wygodzie dziecka. Jednym z godnych uwagi produktów jest bez wątpienia fotelik Maxi Cosi Cabriofix.

 

Przedział 0-13 kg

Przedział wagowy od 0 do 13 kg to kategoria, która dotyczy pierwszych fotelików dziecięcych. Dedykowane są więc one dla noworodków. Tego typu foteliki są o tyle wygodne, że odgrywają jednocześnie rolę fotelików samochodowych, nosidełek, a także wózka, ponieważ wystarczy wpiąć je do stelaża. Tak też jest w przypadku fotelika Maxi Cosi Cabriofix. Stwarza to ogromną wygodę związaną z bezproblemowym podróżowaniem z dzieckiem.

 

Dodatkową zaletą fotelika Maxi Cosi jest baza, którą można umieścić w samochodzie. To na niej znajduje się fotelik. Można ją zamontować przy użyciu systemu IsoFix albo przy pomocy pasów bezpieczeństwa. Raz prawidłowo zamontowana może pozostać na miejscu. Dzięki temu możemy łatwo nakładać na nią fotelik i ściągać go nawet bez budzenia leżącego w nim dziecka. Jeśli chodzi o niemowlaki, to jest to bardzo przydatna opcja.

 

Waga swoją drogą a wzrost swoją

Mimo że przy wyborze fotelika samochodowego napotkamy klasyfikację zależną od wagi dziecka, to tak naprawdę ogromną rolę odgrywa jego wzrost. Szczególnie że zgodnie z prawem, dzieci do 150 cm wzrostu muszą podróżować jedynie w odpowiednio dobranym foteliku. Odpowiednio dobrany fotelik Maxi Cosi Cabriofix nie będzie więc wybrany jedynie w oparciu o wagę dziecka. Jest to przydatna informacja, jeśli po jakimś czasie zmieniamy fotelik. W innym wypadku, czyli wtedy gdy wybieramy fotelik samochodowy dla niemowlaka zaraz po jego urodzeniu, możemy być pewni, że będzie to dobry wybór.

 

Bezpieczne foteliki samochodowe

Fotelik dla noworodka powinien być przede wszystkim bezpieczny. O tym, czy tak jest, dowiedzieć się możemy jedynie z przeprowadzonych testów. Foteliki Maxi Cosi Cabriofix przeszły jedne z najważniejszych testów ADAC uzyskując w nich bardzo dobre wyniki. Foteliki te wyposażone są w System Ochrony Bocznej, który odgrywa szczególną rolę, jeśli chodzi o nowonarodzone dzieci. Nie mają one bowiem żadnego odruchu ochronnego w razie kolizji i uderzenia. W takim wypadku głowa dziecka może bezwładnie zostać odrzucona.

System ten ma za zadanie chronić szyję i głowę dziecka. Jest to funkcja, która działa prawidłowo szczególnie wtedy, gdy fotelik jest zamontowany tyłem do kierunku jazdy. Odgrywa to kluczową rolę dla bezpieczeństwa dziecka, które przy uderzeniu czołowym zostanie wciśnięte w fotelik samochodowy, który przejmie siłę uderzeniową tego zdarzenia. Powinniśmy pamiętać o tym, że bezpieczny fotelik dla noworodka to przede wszystkim taki, który przeszedł najważniejsze testy i jest montowany tyłem.