Oczywiście, w momencie, kiedy mamy już dzieci charakter takich podróży całkowicie się zmienia. Na pewno mogą się one okazać znacznie bardziej angażujące i męczące, ale wiele też zależy od tego, w jakim wieku są nasze dzieci oraz od tego, w jakie miejsce chcemy się udać. Na pewno warto wziąć pod uwagę, że długa, wielogodzinna podróż samochodem- na przykład za granicę- jest ciężka do zniesienia nawet dla dorosłego człowieka, a co za tym idzie dla malucha może być wyjątkowo męcząca. Podróżując całą rodziną trzeba zwracać uwagę na takie aspekty, a także w taki sposób układać atrakcje już na miejscu, aby dzieci również miały jakąś rozrywkę.

 

Gdzie warto się zatrzymać?

 

Planując podróż po Polsce powinniśmy wybrać jakiś dobry hotel dla rodzin z dziećmi, czyli miejsce, w którym nawet bardzo małe dzieci będą mile widziane. To normalne, że dzieci płaczą, hałasują lub budzą się w środku nocy. W ciągu dnia mogą natomiast głośno się bawić. Są jednak obiekty, w których nikomu to nie przeszkadza.

Zazwyczaj na stronie internetowej takiego obiektu znajdziemy informację o tym, że dzieci są mile widziane, ale też wypisane jest na jakie udogodnienia mogą liczyć rodzice podróżujący z dziećmi. Jednym z takich udogodnień jest możliwość umieszczenia w pokoju hotelowym specjalnego łóżeczka ze szczebelkami dla małego dziecka. Jeszcze innym udogodnieniem jest krzesełko do karmienia na sali jadalnianej lub też podgrzewacz do butelek. Podróżowanie staje się prostsze jeśli zatrzymamy się właśnie w takim obiekcie- jeśli upewnimy się wcześniej, że wszystkie te rzeczy faktycznie będą czekać na nas na miejscu, nie będziemy musieli zabierać ich ze sobą w podróż, tym samym zostawiając sobie więcej miejsca w samochodzie.

 

Dla dzieci na pewno sporą atrakcją jest basen w hotelu, w którym mogą się razem bawić. W otoczeniu niektórych hoteli można też znaleźć ciekawe trasy rolkarskie, możliwość zjazdu tyrolką czy nawet parki rozrywki lub parki linowe. Już nawet taki najprostszy plac zabaw pod hotelem ze zjeżdżalnią czy huśtawką może być niemałą atrakcją, na którą można wybrać się po obiedzie w ramach wspólnego spaceru czy nawet SPA. Często można spotkać się także z tym, że na terenie hoteli i pensjonatów zostaje zaaranżowany specjalny kącik dla dzieci, gdzie można znaleźć kilka ciekawych zabawek, a także biblioteczkę z pozycjami książkowymi dla dzieci w różnym wieku. To dobry patent na te bardziej deszczowe dni, kiedy siłą rzeczy spora część atrakcji na świeżym powietrzu nie jest możliwa do zrealizowania.