Nosząc się z myślą o zakupie garnituru zazwyczaj mamy na myśli jakąś ważną imprezę okolicznościową, która ma się niedługo wydarzyć. W związku z tym, garnitur jest nam niemalże niezbędny, ale też zależy nam na tym, aby był modny i dobrze dopasowany do sylwetki. Jak się okazuje, garnitur dla chłopaka można kupić w wielu miejscach- niektóre modele znajdziemy także w sklepach sieciowych, na bazarkach, a także w sieci.

Pamiętajmy jednak o tym, że to, czy faktycznie będzie się on dobrze prezentował zależy od dwóch rzeczy- od jego jakości, na którą wpływa sposób jego uszycia oraz zastosowana tkanina, a także jego dopasowanie do konkretnej osoby. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sklepu, który specjalizuje się w produkcji garniturów, gdyż tam będziemy mogli przymierzyć różne modele, fasony i kolory garniturów, aby móc między sobą je porównać i wybrać ten najbardziej odpowiedni. C. H. ALEJA BIELANY WROCŁAWSKIE posiada taki właśnie salon garniturów, gdzie znajdziemy propozycje garniturów młodzieżowych oraz klasykę dla dorosłych mężczyzn.

 

Zawsze warto zwracać uwagę na detale

 

Dokonując przymiarki garniturów danej marki zawsze warto zwracać uwagę na ich jakość wykonania- to nam powie coś więcej o tym, jak taki garnitur będzie się nosił- a więc, czy za szybko nie wytrze się i nie zmechaci tkanina, z której jest wykonany, albo czy dopasowana na początku marynarka szybko się nie odkształci i nie straci swojej formy. Jakość wykonania można oszacować po składzie tkaniny, z której garnitur jest uszyty, ale i po takich detalach jak chociażby sposób uszycia wewnętrznej części marynarki, wszycia metek, odszycia podszewki. W przypadku garniturów młodzieżowych, gdzie chłopiec może być jeszcze w intensywnej fazie wzrostu, a jego rozmiar może się w najbliższym czasie zmienić, zawsze możemy spytać, czy dany model pozwoli jeszcze na poszerzenie marynarki w ramionach, czy raczej mierzony model jest bardzo mocno dopasowany. Tak czy inaczej, dobrej jakości garnitur powinien być dopracowany w każdym szczególe.

 

Uzupełnieniem każdego garnituru jest oczywiście odpowiednia koszula. Najprościej jest postawić na klasyczną koszulę w kolorze białym, która będzie zapinana na spinki. Taka wersja jest klasyką samą w sobie, ale biel też ładnie kontrastuje z większością garniturów, jakie można kupić w sklepach. Możemy się więc na nią zdecydować nie martwiąc się o to, czy będzie pasowała do całości. Z kolei zaopatrując się w buty- koniecznie wybierzmy buty skórzane na delikatnym obcasie. Będą nie tylko dobrze się prezentowały, ale też będą wygodne.