Kupujemy okulary przeciwsłoneczne na nowy sezon!

Okulary przeciwsłoneczne są takim gadżetem, który pełni wiele funkcji jednocześnie. Z jednej strony gadżet ten ma swoje zastosowanie praktyczne, gdyż w odpowiedni sposób chroni nasze oczy przed mocnymi, intensywnymi promieniami. Warto jednak pamiętać, że tak dzieje się w przypadku, kiedy zdecydujemy się na okulary o naprawdę dobrej jakości- w przeciwnym razie nawet możemy popsuć sobie wzrok. Kolejną funkcją takich okularów jest to, że są one gadżetem modowym. Dlatego też, dzięki dobrze dobranym okularom możemy wyglądać modnie i znacznie bardziej interesująco.

Dobieramy odpowiednie okulary pod kątem kształtu naszej twarzy

Tak naprawdę, pierwszą i najbardziej kluczową rzeczą jest to, aby okulary pasowały swoim kształtem i rodzajem do naszej twarzy. Wobec tego, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? W momencie, kiedy chcemy sprawić, aby nasza twarz wydawała się pełniejsza- spokojnie możemy postawić na całkowicie okrągłe okulary lub też okulary typu lenonki lub też typu „mucha”. Takie okulary mogą posiadać oprawki w jakimś stonowanym kolorze- białym, czarnym lub metalowym- za to szkła mogą posiadać szalone i fantazyjne wybarwienie różu, brązu lub zieleni. Takie okulary są szalenie modne, ale będą odpowiednie w przypadku osób, które posiadają szczupłą i pociągłą twarz lub też twarz w kształcie trójkąta.

A jak dobrać okulary przeciwsłoneczne w momencie, kiedy nasza twarz jest pełniejsza i ma kształt okrągły? W takim przypadku celujmy raczej w oprawki, które mają kształt bardziej kanciasty i które zwężają się ku dołowi. Mogą to być oprawki kwadratowe, które optycznie wyszczuplą naszą twarz i sprawią, że będzie się ona dobrze prezentować. Doskonałym pomysłem dla pań, które posiadają okrągłą twarz mogą być też okulary stylizowane na kocie oko- prawdziwy hit ostatnich sezonów. Są one dostępne chociażby w szalonym wzorze w panterkę.

Jeszcze inny rodzaj okularów będzie odpowiedni dla osób, których twarz ma kształt kwadratowy. Wówczas dobrym rozwiązaniem będą okulary, które nie są zbyt duże, ale mają lekko zaokrąglone kanty. Chodzi przede wszystkim o to, aby złagodzić rysy twarzy poprzez owalny kształt oprawek, ale też i aby wyszczuplić twarz poprzez zastosowanie takich oprawek, które nie zakryją od razu połowy twarzy. W przypadku takich oprawek możemy natomiast zaszaleć- zarówno w kwestii doboru kolorystyki oprawek jak i szkieł.

Okulary potrzebne na już

Warto wiedzieć, że niektóre osoby mają szczególnie wrażliwy wzrok na promieniowanie słoneczne i tak naprawdę w lecie nigdy nie powinny wychodzić z domu bez tego gadżetu. W takim przypadku warto kupić okulary u dobrego optyka rezygnując tym samym z okularów kupionych gdzieś przypadkiem na bazarze. Okulary są również szczególnie ważne w momencie, kiedy wyjeżdżamy gdzieś na dłuższe wakacje. Kupując okulary zwróćmy uwagę na to, jak zostały opisane. Dobre modele okularów będą zawierały informację o tym, ile procent wszystkich promieni słonecznych będą w stanie zatrzymać.