Niegdyś sezon weselny kojarzony był jednoznacznie z późną wiosną i latem, aktualnie ze względu na duże obciążenie sal weselnych oraz niższe ceny po sezonie, wiele par młodych decyduje się na śluby i wesela zimą. Ta pora roku ma swój niewątpliwy urok, a zimowe ślubne sesje plenerowe bywają zachwycające. Jednak pora roku, w której dominuje chłód rodzi pewne kłopoty w kwestii weselnych kreacji. Jak ubrać się na wesele zimą? Oto kilka naszych podpowiedzi.

  1. Kombinezon damski to doskonały wybór zimową porą. Długie spodnie w kombinezonie uchronią Twoje nogi przed zimnem. Na uroczystość ślubną jeśli odbywa się w kościele możesz włożyć do niego kozaki, zaś na przyjęcie pantofle na szpilce. Kombinezon uzupełnisz eleganckim żakietem, bolerkiem lub narzutką, dzięki czemu nie zmarzniesz niezależnie od okoliczności. Na wierzch możesz włożyć płaszcz najlepiej długi lub do kolan. Torebka – kopertówka lub na metalowym pasku.

  2. Długa sukienka – innym pomysłem może być założenie długiej sukienki, modele maksi są znowu w modzie, dlatego zimowe wesele może być świetną okazją do jej założenia. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że pod sukienkę możesz włożyć rajstopy dowolnej grubości, dzięki czemu na pewno nie zmarzniesz podczas ceremonii zaślubin, jeśli odbywa się ona w chłodnym miejscu. Będąc już na sali weselnej możesz zmienić rajstopy na cieńsze, nikt nie zauważy różnicy, a Tobie będzie o wiele wygodniej. Do sukienki maksi na zimę polecamy wysokie kozaki, a na przyjęcie szpileczki. Sukienkę możesz uzupełnić ramoneską, narzutką lub żakietem. Na wierzch wybierz przewiązywany w pasie prochowiec do połowy łydki. Do takiej stylizacji proponujemy torebkę na ramię.

  3. Sukienka z długim rękawem – jeśli nie planujesz ubierać na wierzch sukienki żadnej narzutki, czy żakietu możesz postawić na sukienkę z długim rękawem. W naszej stylizacji proponujemy Ci sukienkę z rozkloszowaną spódnicą kończącą się w kolano oraz długim rękawem. Do takiej sukienki możesz założyć kurtkę lub krótszy płaszcza. Idąc na uroczystość załóż wysokie kozaki przed kolano – dzięki temu nie zmarzniesz nawet jeśli postawisz na cieńsze rajstopy. Na salę weselną proponujemy szpilki z paskiem przy kostce. Całość możesz uzupełnić okrągłą mini – torebką na ramię lub kopertówką.

Idąc na wesele w zimie należy tak dobrać stylizację, by prezentować się elegancko i modnie, stosownie do okazji, ale jednocześnie nie zmarznąć podczas ceremonii zaślubin, jeśli ma ona miejsce w chłodnej przestrzeni. Dobrze jest też wziąć pod uwagę, że na sali weselnej podczas tańca będzie nam z pewnością cieplej.