Maxi-Cosi to kanadyjska marka produkująca foteliki samochodowe, wózki spacerowe i inne akcesoria dla dzieci. Polityka firmy polega na zrozumieniu potrzeb rodziców w dzisiejszych czasach. Wielu pracowników również jest rodzicami dzieci, więc produkty Maxi-Cosi powstają na podstawie doświadczeń z życia wziętych. Główny cel firmy to uprzyjemnienie codziennej opieki nad maluchem. Jest to połączone z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, dzięki czemu produkty Maxi-Cosi uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Dzięki możliwości przypięcia niektórych fotelików do stelaża wózka korzystanie z produktów tej firmy jest jeszcze wygodniejsze. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze foteliki samochodowe Maxi-Cosi z krótkim opisem.

Maxi-Cosi City – budżetowy fotelik do jazdy tyłem

Maxi-Cosi City to najtańszy fotelik samochody 0-13 kg tej firmy. Nie oznacza to jednak, że jest niewygodny i mało funkcjonalny. Dzięki wkładkom redukcyjnym będzie odpowiedni nawet dla najmniejszych maluchów. Opcja przenoszenia fotelika samochodowego z pomocą ergonomicznej rączki na pewno ułatwi życie niejednemu rodzicowi. Maxi-Cosi City posiada także zintegrowaną osłonę przeciwsłoneczną. Ta w połączeniu z opcją wpięcia fotelika do stelaża wózka czyni fotelik niezwykle użytecznym zakupem. Dzięki temu fotelikowi unikniemy każdorazowego przenoszenia malucha do wózka. Maxi-Cosi City posiada system montażu na trzypunktowy pas samochodowy. Niestety, za fotelik z mocowaniem ISOFIX będziemy musieli zapłacić trochę więcej.

Maxi-Cosi CabrioFix – fotelik RWF do bazy ISOFIX

Maxi-Cosi CabrioFix to kolejny popularny model fotelika samochodowego do jazdy tyłem. Jest lekki i przystosowany do przewożenia najmniejszych dzieci. Tak samo może być przenoszony z pomocą ergonomicznego uchwytu. Oprócz funkcji wpięcia do stelaża wózka Maxi-Cosi CabrioFix posiada także możliwość wpięcia do stelaża ISOFIX. Dzięki temu korzystanie z niego jest o wiele prostsze niż z modelu City. Baza ISOFIX jednak kosztuje, więc model Cabriofix może być również zamocowany trzypunktowym pasem samochodowym. Oczywiście nie będzie to rozwiązanie tak wygodne i bezpieczne jak użycie mocowania ISOFIX. Warto kupić bazę, tym bardziej że w przyszłości można do niej zamocować fotelik z kolejnego zakresu wagowego.

Maxi-Cosi Pebble – fotelik RWF z ceryfikatem i-Size

Maxi-Cosi Pebble to zaawansowany i najdroższy z popularnych fotelików samochodowych tej firmy do jazdy tyłem. Jest cięższy, jednak posiada osłony boczne. Jedną z opcji mocowania jest baza ISOFIX, co wraz z osłonami zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Zresztą Maxi-Cosi Pebble posiada certyfikat i-Size, który najlepiej świadczy o bezpieczeństwie. Dodatkowo miękka wkładka pozwala na idealne dopasowanie kształtu do malucha.

Maxi-Cosi Tobi – tani fotelik 9-18

Maxi-Cosi Tobi to jeden z najtańszych modeli tej firmy z zakresu 9-18 kg. Jest montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego. Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Tobi posiada 5-stopniową regulację nachylenia, dzięki czemu jest wygodny przy długich podróżach. Oferuje także boczną ochronę i wygodną uprząż z systemem łatwego przypinania dziecka do fotelika samochodowego. Maxi-Cosi Tobi to świetny i niedrogi wybór dla dzieci do 4 roku życia.

Maxi-Cosi Pearl – fotelik samochodowy 9-18 ISOFIX

Maxi-Cosi Pearl to popularny model fotelika samochodowego 9-18 kg z możliwością montażu na bazie ISOFIX. Docenią to Ci rodzice, którzy posiadają już taką bazę pod fotelik samochodowy do jazdy tyłem (w tym przypadku baza kompatybilna jest z fotelikiem CabrioFix). Maxi-Cosi Pearl posiada opcję regulacji nachylenia, a także ochronę boczną. Dzięki temu i montażu ISOFIX fotelik samochodowy Maxi-Cosi Pearl jest niezwykle bezpiecznym produktem.