Każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie jak najwięcej uniwersalnych ubrań, które będzie mogła założyć na siebie niezależnie od okazji i pory roku. Dzięki temu zawsze będzie się miała w co ubrać lub przynajmniej z czego skomponować stylizację, a taki komfort jest bardzo ważny. Do takich ubrań bez wątpienia należą kardigany damskie. Choć kojarzone są głównie z jesienną i zimową pogodą, niektóre modele można nosić również latem. Jakie jeszcze korzyści przynoszą? Jak wybrać model najlepszy do swojego typu sylwetki?

Moda, komfort, uniwersalizm czyli korzyści kardiganów damskich

Kardigany damskie z sezonu na sezon nie wychodzą z mody, wręcz przeciwnie – tylko umacniają swoją pozycję jako ponadczasowego elementu garderoby damskiej. Ciężko przecież wyobrazić sobie kolekcję jesienno-zimową lub wiosenno-lenią bez kardiganów – zarówno w wersji lekkiej, jak i wykonanej z grubych materiałów. Ta ponadczasowość gwarantuje, że model zakupiony w jednym sezonie będzie modny i stylowy przez wiele następnych, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mogła stworzyć swój własny, indywidualny i modny styl.

Warto również pamiętać, że kardigany są wyjątkowo komfortowe w noszeniu ze względu na swoją luźniejszą formę. Dodatkowo kardigany damskie umożliwiają łatwe tworzenie z nimi wielu różnych i ciekawych stylizacji, są więc bardzo uniwersalnym elementem garderoby.

Jak tworzyć stylizacje z kardiganami damskimi w roli głównej?

Mając w swojej szafie przynajmniej kilka modeli kardiganów wykonanych w różnym stylu mamy gwarancję, że zawsze uda nam się stworzyć modne i stylowe zestawienie. Najbardziej pasują do nich jeansy, zarówno te obcisłe, jak i proste oraz luźniejsze fasony. Można je jednak zestawić również ze spodniami materiałowymi, legginsami czy nawet dresami, jeśli cenimy sobie swobodę, a okazja nie wymaga od nas innego stroju.

Wystarczy dobrać do tego T-shirt, koszulkę na ramiączkach czy z długim rękawem, które uzupełnią stylizację. Warto pamiętać, że połączenie kardiganu, bluzki i spodni powinno być spójne zarówno pod względem koloru, jak i stylu wykonania. Coraz bardziej popularne staje się również łączenie kardiganów damskich z sukienkami casualowymi czy nawet eleganckimi.

Kardigany damskie – jak dobrać je do typu sylwetki?

Osoby wysokie z powodzeniem mogą nosić zarówno długie, jak i bardzo krótkie modele kardiganów, które pięknie podkreślą ich sylwetkę. Powinny one jednak unikać modeli o średniej długości, przez które ich sylwetka znacznie się skróci i nie zaprezentuje się korzystnie. Natomiast osoby o niższym wzroście powinny unikać bardzo długich modeli, które sprawią, że ich sylwetka będzie nieproporcjonalna.