Kolejka drewniana to jedna z najpopularniejszych zabawek dla maluchów. To właśnie zestawy z drewnianymi torami i pociągami dostarczają dzieciom tak wiele radości – znajdują się w nich liczne przejazdy i trasy dla pociągów, a także dodatkowe elementy, takie jak tunele czy mosty.

Wszystkie elementy wykonane są z litego drewna i można je dowolnie łączyć ze sobą, co czyni je idealnymi dla młodych konstruktorów. Oznacza to, że niezależnie od producenta, poszczególne elementy torów lub pociągu mogą być mieszane ze sobą, tworząc nowe układy torów. Dzieci mogą wybierać pomiędzy prefabrykowanymi, dużymi zestawami lub pojedynczymi częściami, aby samodzielnie zbudować różne kombinacje torów dla swojej kolejki drewnianej. W rezultacie można zbudować przejażdżkę na placu budowy, wzdłuż rampy załadunkowej lub w centrum miasta wśród mas!

Zestawy kolejek drewnianych dla najmłodszych stają się coraz bardziej skomplikowane, z pociągami, które mogą przewozić wiele wagonów. Niezwykle popularne są pociągi na baterie, które poruszają się automatycznie po torach, a także zestawy torowe BRIO z drewnianymi pociągami. Pociągi mogą ciągnąć dowolną ilość pojazdów z wybudowanej przez dzieci stacji!