Ława stanowi czasem niewielki i dość niepozorny mebel w naszym pokoju dziennym. Najczęściej jest to jednak mebel i potrzebny i bardzo praktyczny- taki, który często się użytkuje. Decyzja o zakupie ławy często jest więc podyktowana tym, że po prostu jest nam ona potrzebna, a co za tym idzie- podczas jej zakupu powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej estetykę, ale przede wszystkim także na jej funkcjonalność. Odwiedzając sklep meblowy online znajdziemy szereg propozycji mebli, które dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Ciekawą propozycję stanowią meble z drewna. Jaką ławę wybrać, aby być zadowolonym?

Jakie modele na pewno powinny zwrócić naszą uwagę?

Tak naprawdę, zakupy online dają nam możliwość wybierania spośród nieograniczonej ilości produktów. To tak, jakby odwiedzić sklep meblowy, w którym jest praktycznie wszystko. Jednocześnie oznacza to, że trzeba mieć już w głowie pewien pomysł odnośnie tego, jak taka ława powinna wyglądać, aby pasowała do pozostałych elementów wyposażenia naszego salonu. Prawdziwą klasykę stanowią meble wykonywane z naturalnego drewna, przyjazne dla człowieka, solidnie zbudowane i łatwe w pielęgnacji. W szczególności naszą uwagę powinna zwrócić:

– Ława o prostym i nowoczesnym projekcie- przypomina ona swoim wyglądem prosty stół jadalniany, co możemy wykorzystać zestawiając ją właśnie ze stołem o podobnym projekcie w ramach jednego pomieszczenia. Jest to mebel masywny, ale jednocześnie solidny, przysadzisty, ale i zachwycający pięknym rysunkiem drewna na blacie. Kolorystyka ławy powinna zostać dobrana do pozostałych mebli, a jej prostokątny kształt stwarza naprawdę dużą przestrzeń, gdzie możemy odkładać potrzebne w danym momencie przedmioty.

– Stylowa ława w dwóch kolorach- alternatywą dla prostego i minimalistycznego pod względem formy projektu jest ława na giętych nóżkach z licznymi rzeźbieniami i zdobieniami. Sklep meblowy online może nam ją zaproponować w ramach połączenia dwóch rodzajów drewna, które ze sobą kontrastują- np. bukowego blatu z bielonymi nogami. Jest to mebel, który przywołuje na myśl dzieła sztuki, bardzo charakterystyczny i unikatowy, który pomimo niewielkich rozmiarów od razu przyciąga uwagę. Taka ława będzie doskonale wyglądać w towarzystwie mebli klasycznych, angielskich czy też innych, wręcz barokowych, gdzie tych linii giętych jest naprawdę dużo.

– Ława wzbogacona o dodatkową półeczkę- niezależnie od swojej stylistyki, bardzo praktycznym rozwiązaniem jest ława, która pod blatem została wyposażona w dodatkową półkę. To w tym miejscu możemy odłożyć czasopisma czy też książki, które obecnie czytamy, a jednocześnie nie są one tak widoczne, jakbyśmy zostawili je na blacie.

– Ława z elementami szkła- takie modele pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i do loftowych projektów. Szkło pięknie prezentuje się w porównaniu z drewnem, a dodatkowo dodaje całemu projektowi mebla sporej dozy lekkości. Dzięki temu, że ława jest połączona z drewnem, a nie jest cała wykonana ze szkła- jest meblem znacznie bardziej trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne.

Zapoznaj się z ofertą https://polanomeble.pl/