Przeglądając ofertę domów meblowych, sklepów z wyposażeniem oraz strony producentów mebli za pewne zauważymy, że białe meble stały się niesamowicie popularne. Za pewne, jest to także związane z tym, jakie style wnętrzarskie obecnie są najmodniejsze. Umieszczanie białych mebli w mieszkaniach jest więc odzwierciedleniem bieżącej mody, ale jest też bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Dlaczego wobec tego warto zdecydować się na biel i jakie niesie to ze sobą korzyści?

Przykładowa oferta meblowa: https://polanomeble.pl/43-meble-biale

Jasne i dobrze doświetlone wnętrza przede wszystkim

Białe meble drewniane mają to do siebie, że dobrze doświetlają każde pomieszczenie, sprawiają, że jest bardziej przestronne i przyjazne, a także optycznie je powiększają. Znacznie lepiej będą się prezentowały w mieszkaniach, które mają bardzo ograniczony metraż. Będą też idealnym rozwiązaniem do niewielkich kuchni lub też aneksów kuchennych, szczególnie jeśli dodatkowo zdecydujemy się na meble lakierowane, które również bardzo ładnie odbijają światło. Nie bez przyczyny, meble w kolorze białym są najczęściej wykorzystywane do stylizacji wnętrz na modłę skandynawską. W tychże krajach często brakuje naturalnego światła słonecznego, dlatego, aby sobie ten fakt zrekompensować, tworzy się naprawdę bardzo jasne i bardzo dobrze doświetlone wnętrza, w których człowiek po prostu dobrze się czuje. Warto też zauważyć, że białe meble drewniane są praktyczne do utrzymania w czystości, gdyż w mniejszym stopniu zbierają kurz niż meble o ciemnym kolorze drewna.

A jaki kolor ścian do białych mebli?

Wiele zależy od tego, jaka stylistyka jest nam bliższa. Osoby, które przede wszystkim lubią prostotę i minimalizm, z pewnością będą wolały kolory neutralne i stonowane. Nie trzeba się więc obawiać połączenia białych mebli z białym kolorem ścian. Idealne będą też szarości, kremy oraz beże, które są kolorami jasnymi, stonowanymi, a przy okazji bardzo eleganckimi. Jeśli natomiast lubimy mieć we wnętrzu jakieś kolorowe akcenty- zawsze możemy pokusić się o delikatne pastele, lekki, pudrowy róż, kolor cytrynowy lub też o błękit. Pamiętajmy także o tym, że bardzo mocne i intensywne kolory w dużej ilości mogą być dla nas bardzo męczące, a co za tym idzie- mogą się nam szybko znudzić. Dlatego lepiej wprowadzać je w postaci dodatków i dekoracji. Podsumowując kwestię doboru farby do białych mebli można powiedzieć, że tak naprawdę w ogóle nie ma się czym stresować, gdyż każda farba powinna pasować- kolor biały jest klasyką samą w sobie i rozwiązaniem tak neutralnym i uniwersalnym, że powinien idealnie połączyć się z każdym innym kolorem, jaki do niego dobierzemy.

A jaki kolor podłogi?

Kolejną istotną kwestią jest kolor wykończenia podłogi. Bardzo ładnie prezentują się podłogi z drewna bielonego, które tworzą spójną kompozycję z białym wybarwieniem mebli. Jednakże, w projektach typowo skandynawskich często wybiera się podłogi z jasnego drewna, ale w ich naturalnym, ciepłym odcieniu. Pięknie będzie więc wyglądała podłoga dębowa- będzie mogła doskonale ocieplić wnętrze, ale w sposób bardzo subtelny i delikatny.