Cały proces wszczepienia pojedynczego implantu lub ich zespołu jest bardzo mocno rozłożony w czasie. Podczas jego trwania nie tylko odpowiednio planuje się leczenie i umieszcza implant w dziąśle, ale też niezbędny jest czas, kiedy to będzie mógł on zrosnąć się z kośćmi, a następnie pełnić niemalże całkowicie funkcję zęba naturalnego.

Tymczasem, samo wszczepianie implantów- czym często szczycą się kliniki- wykonywane jest w ramach jednego dnia na zaplanowanym zabiegu i w zależności od tego, jak wiele implantów chce się wszczepić jednorazowo, może trwać około 2 godzin czasu. Warto mieć taką świadomość, że sam implant swoim wyglądem przypomina coś na kształt śruby, którą mocuje się w dziąśle. Jest ona wykonywana ze specjalnego materiału, który nikogo nie uczula i który szybko jest przyjmowany przez organizm jako własny- z tego też względu stosunkowo rzadko ma się do czynienia z odrzuceniem implantu. Tymczasem to, co daje odpowiedni efekt estetyczny to wykonywana do implantu korona.

 

Jakże ważny efekt estetyczny

 

To właśnie wygląd korony najmocniej wpływa na wrażenia estetyczne. Na etapie wszczepiania implantów w jamie ustnej umieszczane są korony tymczasowe, które dopiero później są zamieniane na korony stałe. Wygląd takiej korony maksymalnie ujednolica się z kształtem i kolorem sąsiadujących zębów naturalnych tak, aby potem ciężko było rozróżnić, który ząb jest oparty o implant, a który jest tym naturalnym. Jak widać, warto docenić niesamowite możliwości, jakie daje nam dzisiejsza implantologia. Warszawa pozwoli nam odnaleźć taki gabinet, w którym będziemy mogli bez przeszkód zrealizować marzenie o wspaniałym uśmiechu. Co istotne, implant jest wszczepiany na stałe i doskonale spełnia w praktyce funkcję zęba naturalnego. Oznacza to, że się nie rusza i można nim gryźć nawet twarde pokarmy. Dzięki wszczepieniu implantu w miejscu ubytku kości zostają podtrzymane i się nie zapadają, nie tworzą się też w tym miejscu charakterystyczne zmarszczki.