Wyjazdy rodzinne w Polskę są naprawdę atrakcyjną formą spędzania wakacyjnego czasu. Dlatego też tak wiele osób się na nie decyduje. Po pierwsze dlatego, że bez problemu wszędzie możemy dojechać samochodem, co jest wygodne i oszczędne. Dodatkowo, opcja ta pozwala nam zapakować tyle bagażu, ile potrzebujemy.

Taka wycieczka może być też tańsza od wylotu zagranicznego, ale też- wcale nie mniej ciekawa. Wybierając polskie miasta i miejscowości możemy skrócić czas dojazdu do minimum tak, aby dzieciom było łatwiej znieść podróż. A do wyboru pozostaje nam tak wiele różnych miejsc- od morza po góry. W szczególności warto zwrócić uwagę na atrakcje na Podkarpaciu. Być może właśnie to ten rejon Polski skradnie nasze serce w tym sezonie urlopowym.

 

Gdzie warto się zatrzymać?

 

Podróżując samochodem najlepiej jest wybrać taki hotel dla rodziny, który stanie się dla nas odpowiednią bazą wypadową w różnego rodzaju, ciekawe miejsca do zwiedzania. Będąc w województwie podkarpackim i chcąc zwiedzać właśnie te okolice, można rozważyć hotel Grand Chotowa znajdujący się w Dębicy, niedaleko Krosna. Jest to hotel znajdujący się w pięknym otoczeniu przyrody, który jest przystosowany do tego, aby nocowały tutaj całe rodziny. Przylega do niego las i piękny zbiornik wodny, sam obiekt jest na wysokim poziomie i posiada basen oraz naprawdę bardzo smaczną kuchnię. Oczywiście, chcąc zatrzymać się tutaj całą rodziną w sezonie wakacyjnym- koniecznie trzeba wykonać rezerwację noclegu odpowiednio wcześniej, aby mieć pewność, że miejsca dla nas będą przygotowane.

 

A co tutaj zwiedzać?

 

Zatrzymując się w takiej okolicy możemy odwiedzić Krosno, a nawet pojechać dalej, w okolice Sanoka. Tutaj, ciekawym punktem na mapie jest największy w Polsce skansen, po którym zwiedzanie spokojnie może zająć nam cały dzień. Interesujące są również miejscowości uzdrowiskowe, które warto zobaczyć po drodze- Iwonicz Zdrój oraz Rymanów Zdrój. Przepiękne parki wraz z pijalniami wód o właściwościach prozdrowotnych zachęcają do spacerów. Jadąc dalej można dojechać nawet nad zaporę wodną nad Soliną, gdzie znajdziemy szereg atrakcji oraz przytulnych i smacznych restauracji. Największą atrakcją jest tutaj oczywiście sama woda. Można wyliczać kolejne miasteczka i miejscowości, które zasługują tutaj na uwagę- najlepiej jednak poznawać je na własną rękę. Na pewno nie będziemy się tutaj nudzić. Mamy bowiem możliwość zwiedzania miast, odkrywania gór i lasów, zabytków, a także wiele możliwości bycia aktywnym na świeżym powietrzu. To sprawdzona recepta na udane wakacje całą rodziną!